Достапни линкови

Англичаните и Французите последни четвртфиналисти на ЕУРО 2012


Англија и Франција се последните две репрезентации кои влегоа во друштвото на најдобрите осум на Еуро 2012. Во последното коло по групи, Англија ја совлада Украина со 1:0 , а Франција иако го изгуби натпреварот со Шведска со резултат 2:0 сепак успеа да го освои второто место во групата. Претходно место во четвртфиналето си обезбедија Чешка, Португалија, Германија-Грција, Шпанија и Италија.
XS
SM
MD
LG