Достапни линкови

Премиерот на Романија нема да отстапи поради наводен плагијат


Премиерот на Романија Виктор Понта одби да си поднесе оставка по обвиненијата за плагијат. Британски и германски медиуми објавија дека поголем дел од докторската дизертација на Понта била препишана од дела на романски и странски автори. Во изминативе неколку години неколкумина европски политичари се повлекоа, по обвиненија за плагијат на научни трудови.
XS
SM
MD
LG