Достапни линкови

Смртни казни за четворица во Саудиска Арабија


Властите во Саудиска арабија потврдија дека маж од Египет и неговата сестра биле обезглавени, откако биле прогласени за виновни по обвиненијата за киднапирање и силување на деветгодишно девојче во градот Медина. Саудиското министерство за внатрешни работи дополнително соопшти дека уште двајца мажи биле погубени, едниот обвинет за убиство а другиот за прељуба.
XS
SM
MD
LG