Достапни линкови

Чавез одбива дебата со ривалот на претседателските избори


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез
Претседателот на Венецуела Хуго Чавез ја исмеја идејата за дебата со неговиот ривал на претседателските избори Енрике Каприлес. Шавез во минатата недела се кандидираше за уште еден мандат и покрја неговата здравствена состојба, односно над едногодишната борба со ракот. Тој изјави дека би бил засрамен да дебатира со Каприлес кој, според него, бил небитна фигура. Претседателските избори во Венецуела трба да се одржат на 7 октомври.
XS
SM
MD
LG