Достапни линкови

Муса Џафери во посета на Кралството Данска


Заменик-претседателот на Владата задолжен за спроведување на Рамковниот договор Муса Џафери денеска престојува во посета на Кралството Данска.
Џафери во Копенхаген ќе учествува на конференцијата што ја организира „Дијалог форум“, и ќе има средби со министерот за европски прашања Николај Вамен и со други претставници на данската Влада.„Дијалог форум“ е невладина организација во Данска која преку истражувања, конференции и панел-дебати, работи на развој на нови идеи задијалог меѓу помалите етнички заедници и данското општество.
XS
SM
MD
LG