Достапни линкови

Египет- Војската треба да ја предаде власта до крајот на јуни


Мамдух Шахин -претставник на Армиските сили на Египет
Египетсиот владеачки воен Совет потврди дека планира да ја предаде власта на ново избраниот претседател до крајот на месецот.Победникот на претседателските избори треба да биде официјализиран оваа недела.ЕУ во соопштение оцени дека демократската транзиција на Египет не треба да биде доведена во прашање.
XS
SM
MD
LG