Достапни линкови

Авганистан-Петмина убиени,15 ранети во бомбашки напад


Четворица полицајци и еден цивил се убиени во бомбашки напад во северен Авганистан.Официјални претставниции соопштија дека во нападот бил убиен командантот на американските полициски сили. Останатите 15 цивили биле повредени во експлозијата. Претходно овој месец во провинцијата Каписа беше убиен француски војник.Во Авганистан 3,400 француски војници до крајот на годината треба да бидат повлечени од таа земја.
XS
SM
MD
LG