Достапни линкови

Воени злосторства, денеска пресуда за Бел Манастир


Во Белград Вишиот суд за воени злосторства денеска треба да донесе пресуда за четворица поранешни припадници на Секретаријатот за Внатрешни работи,кои се обвинети за воени злосторства против цивилите во Бел Манастир во Хрватска во 1991 година.Тие се товарат за убиства на најмалку шест цивили од несрпска националност, противзаконски затворања и мачења.
XS
SM
MD
LG