Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец.Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 31 до 37 степени.Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до 16 и со дневна до 35 степени.Вредноста на УВ-зрачењето ќе биде висока и ќе изнесува 9.
XS
SM
MD
LG