Достапни линкови

Кралот Абдула си назначи наследник


Саудискиот Крал Абдула го именуваше неговиот полубрат Принцот Салман како наследник на престолот по смртта на Принцот Најеф. Државната телевизија јави дека Салман ќе ги извршува функциите вицепремиер и министер за одбрана. Принцот Најеф почина во саботата.
XS
SM
MD
LG