Достапни линкови

Пол Макартни наполни 70 години


Пол Макртни со новата сопруга Ненси Шевел, октомври 2011.
Легендарниот рок музичар Пол Макартни денеска наполни 70 години. Роден во работничко семејство во Ливерпул во 1942 година, младиот Мекартни најнапред со Џорџ Харисон, а потоа со Џон Ленон и Ринго Стар ја формираат групата Битлси, една од највеличествените на сите времиња. Мекартни и Ленон заедно ги напишаа најголемите светски хитови.
XS
SM
MD
LG