Достапни линкови

Азиските берзи охрабрени по грчките избори


Берзите во Азија на денешното отворање забележаа пораст по вестите дека наскоро би можело да биде формирана нова влада во Грција која го поддржува спасувачкиот пакет. Аналитичарите велат дека на берзите и натаму владее претпазливост со оглед на самитот на Г20 што денеска треба да почне во Мексико.
XS
SM
MD
LG