Достапни линкови

Муслиманското братство објави победа на претседателските избори


Мохамед Мурси
Египетската партија за слобода и правда, која е огранок на Муслиманското Братство соопшти дека нивниот кандидат Мохамед Мурси победил на претседателските избори во земјата. Сајтот на партијата објави дека Мурси е првиот претседател на Египет избран од народот.
Според последните неофицијални податоци Мурси освоил 52 насто од гласовите, додека поранешниот премиер Ахмед Шафик добил 48 насто.
XS
SM
MD
LG