Достапни линкови

Германија и Португалија се пласираа во четвртфиналето


Ѕвездата на португалскиот тим Кристијано Роналдо
Германската и португалската репрезентација се пласираа во четвртфиналето на европското фудбалско првенство во Украина и Полска. Германија ја победи Данска со 2-1, а Португалија ја совлада Холандија со истиот резултат.
Германија наредниот натпревар ќе го игра со Грција на 22 јуни, а Португалија ќе ги одмери силите со Чешка на 21 јуни.
XS
SM
MD
LG