Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и многу топло


Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 39 степени, а УВ индексот ќе биде 9.
Во Скопје и околината ќе преовладува сончево и топло време со температура до 38 степени.
XS
SM
MD
LG