Достапни линкови

Погреб на принцот Најеф во Мека


Саудиска арабија се подготвува за погребот на принцот Најеф бин Абдул Азиз ал-Сауд, кој истовремено ги извршуваше функциите министер за внатрешни работи и вицепремиер. Тој ќе биде погребан по вечерната молитва во светиот град Mека. Неговото тело беше транспортирано од Женева каде принцот почина добивајки медицинска помош. Неговиот брат, 76 годишниот принц Салман би требало да го наследи.
XS
SM
MD
LG