Достапни линкови

Најмалку двајца загинати во Зариа


Најмалку двајца загинаа а 48 се повредени во експлозиите на бомби во северот на Нигерија, потврди претставник на Црвениот крст во земјата. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“ јавува дека 12 лица загинале во нападите. Две бомби експлодирале речиси во истовреме во близина на верски објекти во градот Зариа. Никој нема превземено одговорност за нападите кои често ги извршува исламистичката секта Боко Харам.
XS
SM
MD
LG