Достапни линкови

Нападнати цркви во Нигерија


Три експлозии се случија во близина на цркви во северот на Нигерија. Две бомби експлодирале речиси во истовреме во близина на верски објекти во градот Зариа. За сега нема информации за жртви и повредени. Никој нема превземено одговорност за нападите кои често ги извршува исламистичката секта Боко Харам.
XS
SM
MD
LG