Достапни линкови

Нови бомбашки напади во Ирак


Еден загинал а неколкумина се повредени во експлозија на бомба во северниот дел на Ирак денеска, јавуваат медиумите. Полицијата потврди дека мета на експлозијата веројатно бил конвој возила на пат кон градот Киркук. Уште четворица се убиени во уште неколку детонации низ земјата. Денешните инциденти се случуваат по напад на шиитска група во Багдад при што загинаа 30 лица.
XS
SM
MD
LG