Достапни линкови

Истрага за илегална продажба на влезници за ЛОИ


Меѓународниот олимписки комитет започна истрага за наводно продавање на билети на црно во неколку земји. Итниот состанок следи откако лондонскиот „Сандеј тајмс“ објави дека членови на комитетот ги продавале билетите и по цени од 10,000 американски долари. Во изјавата на организацијата се вели дека Комитетот сериозно ги сфаќа обвинувањата и дека ќе се превземат најостри санкции против било кој член инволвиран во илегална продажба на влезници.
XS
SM
MD
LG