Достапни линкови

Убиени двајца Палестинци на Западниот брег


Израелски камионџија застрелал двајца Палестинци кои наводно се обиделе да му го украдат возилото на Западниот брег. Полициски извори потврдија дека инцидентот се случил во близина на Ал Самуа, јужно од Хеброн. За сега нема повеќе информации за инцидентот.
XS
SM
MD
LG