Достапни линкови

Пожар во турски затвор - 13 загинати


илустрација
Тринаесетмина затвореници настрадаа доцна вчеравечер во пожар во затвор во југот на Турција, соопштија властите. Пожарот избил по бунт на затворениците во провинцијата Салуирфа. На пожарникарите им биле потребни 90 минути за да го изгаснат огнот.
XS
SM
MD
LG