Достапни линкови

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8. Во Скопје и околината ќе преовладува сончево и топло време со температура до 33 степени.
XS
SM
MD
LG