Достапни линкови

Во бомбашки напад во Пакистан загинаа 25 лица


Најмалку 25 лица загинаа, а повеќе од 50 се повредени во бомбашки напад во северозападен Пакистан во близина на границата со Авганистан.
Локалните власти соопштија дека експлозијата се случила во близина на автобуска станица, а цел на нападот биле членови на едно провладино племе кое се противи на локалниот воен лидер. Се уште никој не презеде одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG