Достапни линкови

Милитанти забранија влез на медицински тимови во Пакистан


Пакистански војник за време на патрола во северен Вазиристан
Пакистанска милитантна група од северен Вазиристан им забрани влез на медицинските тимови во реонот со цел да се заштити од шпиони. Групата предводена од Хафиз Гул Бахадур смета дека кампањите за вакцинација од полио се користат за шпионажа на САД против муџахедините.
Забраната ќе трае се додека не престанат американските ракетни напади врз Пакистан.
XS
SM
MD
LG