Достапни линкови

Груевски не е изненаден од зголемената невработеност и падот на БДП


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски изјави денеска дека не смеат да не изненадат податоците на Државниот завод за статистика за зголемената невработеност и за регистриран пад на Бруто домашниот производ. Според него, работите наместо да се подобруваат се влошиле дополнително поради случувањата во Европа, која е на највисоко ниво на нејзината должничка криза.
Груевски изрази уверување дека Макеоднија успешно ќе се справи со европската должничка криза, која во моментот е во нејзината најдлабока фаза.
XS
SM
MD
LG