Достапни линкови

Узбекистанскиот претседател во посета на границата со Авганистан


Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов
Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов денеска ја посети покраината Сурхандарја, каде се сретна со војниците кои ја набљудуваат границата со Авганистан. Каримов ги предупери војниците дека кога странските сили ќе се повлекуваат од Авганистан „деструктивните сили“ во нивниот сосед ќе реагираат.
XS
SM
MD
LG