Достапни линкови

Во бомбашки напад во Багдад загинаа 25 шиитски свештеници


Експлозија на автомобил бомба во Багдад
Најмалку 25 лица загинаа во експлозија на автомобил бомба за време на собирот на илјадници шиитски свештеници кои присуствуваа на комеморацијата на еден шиитски имам во Багдад. Бомбата експлодирала во близина на толпата верници во населбата Шула.
И покрај насилството продолжуваат церемониите за одбележување на смртта на Муса ал Кадим, кој е правнук на пророкот Мухамед.
XS
SM
MD
LG