Достапни линкови

Сириските владини сили го бомбардираат Дамаск


Бомбашки напад на населба во Сирија
Сириски активисти соопштија дека владините сили бомбардирале населби на периферијата на Дамаск. Сириската национална агенција јави дека била спроведена воена акција против „терористите“ во населбата Доума.
Сириските власти сметаат дека опозициските бунтовници се терористи.
XS
SM
MD
LG