Достапни линкови

32-ца загинати во сообраќајна несреќа во Индија


Најмалку 32 лица загинале, а 20 биле повредени кога автобусот со кој се превезувале излетал од мост во западна Индија. Според Светската здравствена организација, во Индија има најголем број жртви во сообраќајни несреќи во светот.
XS
SM
MD
LG