Достапни линкови

Краско се извини за советското знаме


тепачките по мечот меѓу Русија и Полска
Водителот на полската ТВП 1 Пјотр Краско јавно се извини поради тоа што неговата станица по грешка го прикажала старото советско знаме а не руското при извештај за Европското Првенство кое се игра во Полска и Украина. Ова знаме се појави ден по тепачката меѓу руските и полските навивачи во Варшава. Крско изјави дека тоа знаме се појавило затоа што било подготвено за извештај за претходните мечеви меѓу Полска и Советскиот Сојуз. Тој објанси дека грешката била ненамерна и дека се случила во најлош момент.
XS
SM
MD
LG