Достапни линкови

ОН: интензивирање на насилствата во Сирија


генерал Роберт Муд
Шефот на посматрачите на Обединетите нации во Сирија генерал Роберт Муд денеска изјави дека насилството спроведувано и од режимските сили и од бунтовниците се интензивирало во изминативе десет дена. Сега, според него, постоел значителен ризик за извршување на мисијата на Светската организација. Тој исто така додаде дека ниту една од инволвираните страни немаат волја за мирно завршување на петнаесет месечниот конфликт.
XS
SM
MD
LG