Достапни линкови

Белорусија против продолжувањето на американските санкции


Минск
Владата на Белорусија ја осуди декларацијата на американскиот претседател Барак Обама во која се оценува дека акциите на официјален Минск продолжуваат да претставуваат закана за националната безбедност и за надворешната политика на Соединетите држави. Со оваа резолуција всушност остануваат во сила санкциите против одредени белоруски официјални личности и компании.
XS
SM
MD
LG