Достапни линкови

Експлозија во Авганистан - 11 мртви и 11 ранети


При експлозија во јужен Авганистан загинаа 11, а се ранети други 11 лица. Портпарол на гувернерот на Кандахар за Радио Слободен Авганистан изјави дека експлозивна направа била поставена на мотор.
Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG