Достапни линкови

Убиен директорот на косовската агенција за приватизација


Директорот на косовската агенција за приватизација Дино Асанај.
Директорот на косовската агенција за приватизација Дино Асанај вчера бил убиен во Приштина, соопшти полицијата. Според полицискиот портпарол, Асанај бил нападнат во неговиот дом по што бил пренесен во болница каде што починал од убодните рани. Не се соопштуваат други детали за случајот.
Косовските медиуми го поврзуваа убиениот со неколку корупциски афери.
XS
SM
MD
LG