Достапни линкови

Илјадници илегалци од Грузија престојуваат во Русија


Повеќе од 9,000 Грузијци престојуваат нелегално во Русија, соопшти рускиот федерален миграциски сервис. Шефот на институцијата Константин Ромодановски рече дека судејки по официјалните податоци, овие луѓе легално влегле во Русија но останале повеќе од 90 дневниот дозволен престој. Ромодановски рече дека илегалните мигранти ќе бидат пронајдени и вратени во нивната матична земја.
XS
SM
MD
LG