Достапни линкови

Распуштање на парламентот во Египет


Зградата на парламентот во Каиро
Парламентот во Египет ќе биде распуштен по одлуката на судот дека една третина од пратениците во исламистички доминантниот парламентарен состав биле нелегално избрани, јавија медиумите повикувајки се на официјални извори. За сега нема дополнителни информации за настанот.
XS
SM
MD
LG