Достапни линкови

Црна Гора ќе ги почне пристапните преговори со ЕУ


Претседателот на ЕУ, Херман Ван Ромпуј и црногорскиот премиер Игор Лукшиќ.
На наредниот самит на Европската Унија, кој крајот на овој месец во Брисел, Црна Гора ќе добие зелено светло за почеток на преговорите за членство. Ова било наведено во нацрт документот подготвен за самитот, чии делови пренесува Франс прес.
XS
SM
MD
LG