Достапни линкови

Амнести Интернешнел: Сиријската влада виновна за злосторства против човештвотоАмнести Интернешнел ја обвини владата на Сирија за убиства на цивили и за злосторства против човештвото. Во денеска објавениот извештај се наведува дека било разговарано со околу 200 луѓе, вклучувајки и роднини на убиени и притоа биле документирани систематски насилства од страна на владините сили во 23 градови и села во провинциите Алепо и Идлиб.
XS
SM
MD
LG