Достапни линкови

Нови акции на американски безпилотни летала во Пакистан


Најмалку 3-ца осомничени милитанти биле убиени во денешниот напад со безпилотно летало во северо-западен Пакистан. Вчера во сличен напад во истиот реон биле убиени 4-ца милитанти. Американски безпилотни летала често извршуваат напади врз позиции на екстремисти во реонот меѓу Авганистан и Пакистан за кои противниците велат дека страдаат и цивили.
XS
SM
MD
LG