Достапни линкови

Шефот на казахстанската гранична полиција си поднесе оставка


од погребот на убиените
Шефот на граничната полиција во Казахстан, генералнот Нурзан Мирзалиев си поднесе оставка по убиствата на 14 граничници и шумар на контролен пункт со кинеската граница. Во меѓувреме, казахстанската телевизија ја емитуваше снимката од обвинетиот Владислав Челах, кој наводно признал дека го извршил масакрот. Неговата мајка за Радио Слободна Европа изјави дека Челах не ги извршил убиствата.
XS
SM
MD
LG