Достапни линкови

САД: Доживотен затвор за дилер на дрога од Авганистан


Судот во Вашингтон му одреди казна доживотен затвор на Хаџи Бегчо поради дистрибуција на хероин и нарко тероризам. Се наведува дека неговата нарко група од источен Авганистан дистрибуирала илјадници килограми хероин и оти со парите ги финансирала талибанците. Бегчо кој ги отфрли обвинувањата беше уапсен во 2009 година во Авганистан по што беше екстрадиран во САД.
XS
SM
MD
LG