Достапни линкови

Клинтон: Русија праќа борбени хеликоптери во Сирија


Русија му праќа борбени хеликоптери на режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад, изјави американската државна секретарка Хилари Клинтон. Таа изрази загриженост затоа што ова, според неа, во голема мера ќе придонесе за ескалација на судирите во таа земја.
Клинтон ја повика Москва да им помогне на САД да го спроведат планот на политичка транзиција во Сирија.
XS
SM
MD
LG