Достапни линкови

Времето сончево и многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Во Скопје сончево и многу топло, со температура до 36 степени.

УВ-индексот ќе биде многу висок, со вредност 9.
XS
SM
MD
LG