Достапни линкови

УЕФА ќе ја прошири истрагата за расизам на „Еуро 2012“


Европската фудбалска федерација најави проширување на истрагата за наводните инциденти на расизам за време на натпреварите на „Еуро 2012“ во Полска и Украина. УЕФА соопшти дека добила две нови пријави за наводно извикување на расистички навреди. Инцидентот се случил за време на натреварот меѓу Шпанија и Италија во Гандиск, Полска. Според УЕФА, за сега не се покренати дисциплински постапки.
XS
SM
MD
LG