Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло


Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.Во Скопје температурата ќе достигне до 35 степени.УВ-индексот ќе биде многу висок, со вредност 9.Благо опаѓање на температурата од три степени ќе има од четврток. Врнежи во наредните денови не се очекуваат.
XS
SM
MD
LG