Достапни линкови

Нема расизам, има само фудбал, тврди Блохин


Во Киев денеска се очекуваат илјадници фудбалски фанови на првиот меч на домаќинот, Украина, против Шведска. Украинскиот селектор Олег Блохин на вчерашната прес конференција остро го отфрли прашањето во врска со можните расни навреди или испади за време на шампионатот, истакнувајки дека нема расизам и оти единствено е важно да се игра фудбал. Инаку, денеска во Доњецк, од 18 часот, ќе играат Франција и Англија.
XS
SM
MD
LG