Достапни линкови

Каприлез ја поднесе кандидатурата за претседател


Лидерот на опозицијата во Венецуела Енрике Каприлез одржа митинг во Каракас по повод формалното предавање на кандидатурата за претседател на таа земја. На митингот присуствуваа десетици илјади приврзаници. Кандидатот вети дека ќе се бори против неврботеноста, криминалот и корупцијата во Венецуела.
Анкетите на јавното мислење предвидуваат дека на изборите Каприлез ќе биде поразен од противкандидатот и моменталниот претседател Хуго Чавез.
XS
SM
MD
LG