Достапни линкови

Кенијски министер загина во уривање на хеликоптер


од неодамнешните напади на терористичката група во Сомалија
Министерот за безбедност на Кенија, неговиот заменик и уште четири лица загинаа во уривање на хеликоптер. Министерот Џорџ Саитоти планираше да се кандидира за претседател на земјата. Тој беше главниот противник на милитантската група Ал Шабаб. Властите во Кенија се борат со трупите на Ал Шабаб во Сомалија од октомври минатата година.
XS
SM
MD
LG