Достапни линкови

Маж се самозапали на избирачко место во Романија


Маж се самозапали денеска во едно од избирачките места отворени на територијата на Романија за избор на градоначалници и локални советници. Инцидентот се случи во градот Петрила пред гласачкото место во локално училиште. Полицајците кои се наоѓале на местото на настанот успеале да го изгаснат огнот. Мажот е префрлен во болница во Петрошани.
XS
SM
MD
LG